Podnikání je velice riskantní činnost, ať podnikáte v jakémkoliv oboru. Nikdy nevíte, co se může přihodit jak přímo vám, jakožto majiteli firmy, nebo vašim zákazníkům, a jak jistě víte, mohou se stát i věci zcela nečekané, jako byl covid, energetická krize, nebo daňové úsporné balíčky naší vlády.

Začít podnikat, pokud máte stálé zaměstnání, to je krok do neznáma, který musíme dobře promyslet. Je to zásadní změna, která ovlivní https://www.finance.cz/496590-minimalni-mzda-2018/ chod celé rodiny. Nebudete chodit do práce na pravidelné směny, ale budete podnikatelem dvacet čtyři hodin každý den v týdnu. Vaše dovolená se bude plánovat podle zakázek nebo možná podle datumu, kdy se podává daňové přiznání apod.

podnikání

Podnikání, to je také spousta času, které strávíte na úřadech. Živnostenský úřad, Finanční úřad, Česká správa sociálního zabezpečení a řada dalších, které budete muset navštívit nejen při založení firmy.

Není moc věcí, kterými si můžete podnikání ulehčit, ale jedna z nich, je zřízení si virtuálního sídla firmy. Můžete mít trvalý pobyt Ostrava, ale sídlo firmy můžete mít úplně někde jinde a to např. u firmy Profisídla. U této firmy můžete klidně koupit už před založenou firmu, využívat reprezentativní prostory a v neposlední řadě si můžete nechat vést účetnictví, vše pěkně pod jednou střechou.

podnikání

Podnikat může každý, stačí se jen najít předmět podnikání, o němž jsme přesvědčeni, že nás uživí, že v něm budeme dobří a podnikání se nám bude dařit. V čem podnikat a jak začít, o tom si můžete najít spoustu informací na internetu. Chce to ale kus odvahy, abyste skutečně podnikat začali a začátky budou možná krušné. Ale pokud to nezkusíte, nikdy to nebudete vědět s jistotou a budete se říkat, proč já to tenkrát nezkusil. Takže s chutí do toho, ukončit podnikání můžete kdykoliv. A vrátit se ke svému zaměstnání jako zaměstnanec a ne jako majitel firmy.