Asi by se vám moc nelíbilo, kdybyste se doma všichni neustále rušili. Pokud nebydlíte sami ale i s partnerem a dětmi, je vždycky potřeba dbát na to, by měl každý svůj kousek místa, kde bude moct být sám a dělat si co potřebuje. Soukromí je nutní pro všechny členy domácnosti, a stejně tak je důležitý i prostor pro společně strávené chvíle. Při návrhu vašeho domu či bytu je nutné počítat s tím, že lidé se přirozeně vyvíjí. Tomu by měla odpovídat i domácnost. U návrhu bydlení je nutné přemýšlet dopředu, ale to každý neumí. Proto je tu interiérový architekt, který vám poradí jak si domácnost navrhnout, aby se v ní všem žilo spokojeně.

ložnice postel

I na malém prostoru jde kouzlit
Máte malý byt nebo dům a tak přístavba nepřipadá v úvahu? Někdy člověk musí pracovat s tím co má k dispozici, ale i na malých prostorech lze zařídit kvalitní bydlení pro všechny členy domácnosti. Je samozřejmě logické že z desetimetrového pokoje neuděláte pokoj s dvojnásobnou plochou, ale můžete mít pokoje pro všechny, stejně jako dostatečně velký obývací prostor a kuchyní. Málokdo si ale umí skutečně dobře poradit s návrhem domácnosti. Proto je lepší zapojit do navrhování architekta či designéra.

postel u zdi

Při návrhu dispozice bydlení je potřeba vycházet také z toho, jestli jsou nové nebo zrekonstruované rozvody vody, elektřiny a plynu, protože tím se musí začít. Aby všechno fungovalo správně, je potřeba začít od toho nejdůležitějšího – a to jsou právě rozvody inženýrských sítí. To mnoho lidí podceňuje a věnují se spíše vzhledu bydlení. Na to je ale dost času. Jakmile máte hotový základ, je čas se přesunout na dispozici. Ani s tím si mnoho lidí neví rady, protože neumí odhadnout potřebné prostory pro jednotlivé místnosti a jednotlivé členy domácnosti. Aby bylo vaše bydlení opravdu příjemné pro všechny, svěřte návrh zkušeným odborníkům.