Také jste věděli, že existuje více typů a druhů hypoték, než jenom klasická hypotéka? Abych se vám přiznala, tak je to už opravdu hodně dlouho, kdy my jsme s partnerem uvažovali o tom, že bychom se také vzali hypotéku, jenomže partner stále dokola mi opakoval, že on se prý zadlužovat nechce. Jenomže co je na tom špatného? Je logické, že já také nemám ráda, když se musím zadlužit. Třeba například já bych se nikdy nezadlužila jenom na to, že bych třeba neměla na vánoční dárky anebo na nějakou luxusní dovolenou anebo na luxusní kabelku. Ale že bych si třeba vzala například americkou hypotéku bez registru nebo jinou hypotéku a zadlužila se?

Zkuste také dobře investovat.

Tak to je něco jiného, protože já jsem s tím názorem, že kdo se zadluží na bydlení, třeba si vezme hypotéku nebo zmíněnou americkou hypotéku bez registru, tak na tom absolutně není nic špatného. Jenomže ale mnoho lidí se stále zadluží i na to, že se chtějí třeba pořídit luxusní kabelku anebo kolo. Sice ještě bych to kolo třeba brala, protože třeba někdo sportovně také jezdí na kole a chtěl by mít také kvalitní auto. To je potom něco jiného, protože kvalitní kolo anebo také dokonce i kvalitní automobil je prostě velice důležité. Někdo třeba jezdí do práce autem, tak potřebuje kvalitní auto, a ne nějakou popelnici.

Počítáte každou korunu?

Potom už jsou tady lidé, kteří třeba chtějí bydlet jenom v nájmu a nechtějí se zadlužit. Anebo už jsou tady lidé, kteří si chtějí koupit vlastní dům anebo vlastní byt, a právě se zadluží hypotékou. Pokud tedy nemají našetřené nějaké peníze, což v dnešní době pochybuji a museli šetřit asi více než padesát let, aby se ušetřili několik milionů na nějaký byt anebo dům. Já sama za sebe doporučuji americkou hypotéku bez registru, protože je mi srdci nejblíže a také s ním mám dobré zkušenosti. Já jsem ji tedy ještě zadním neměla, ale moji dva sourozenci už americkou hypotéku bez registru měli a jsou s ní maximálně spokojeni.