Podle mého názoru už hodně lidí tady u nás v České republice má řidičské oprávnění. Také jsem docela slyšela, že děti si dělají co nejdříve řidičské průkazy, takže jakmile jim plyn padne osmnáct let, tak ihned utíkají do autoškoly, kde si jdou pro potvrzení, jestli mohou dělat řidičské oprávnění. Dokonce se mi také stalo, že dva moji kamarádi byli odmítnuti kvůli svému zdravotnímu stavu. Bylo to kvůli tomu, že prý špatně viděli, takže potom je ještě čekala taková honička kolem očních lékařů a tak podobně, jestli si vůbec mohou udělat řidičské oprávnění. Jeden můj kamarád z těchto dvou kamarádů si nakonec mohl udělat řidičské oprávnění, ale ten druhý bohužel ne, ještě ho prý čekala operace očí, tak jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne.

Každý touží po skvělém autě.

A protože všichni bydlíme v Praze, tak jsme si vybrali kvalitní autoškolu v Praze. Byla jsem opravdu ráda, protože právě autoškola v Praze je prý velice vyhlášená a je na vysoké úrovni. Tady v Praze funguje už opravdu hodně dlouho, takže jsem také ráda, že má hodně zkušeností. Já jsem si tedy řidičský průkaz udělala až ve dvaceti jedna letech, protože dříve jsem neměla čas a hlavně peníze. Docela mě zaráží, že v poslední době jsou řidičské průkazy opravdu hodně drahé.

Vybírejte autoškolu pečlivě.

V dnešní době už prý stojí někde i dvacet tisíc korun. Absolutně si tohle nedokáži představit, kde by třeba čerstvý osmnáctiletý člověk našel tolik peněz, kde by je mohl sehnat. Já si myslím, že by asi jeden rok musel chodit na brigádu, jenomže tohle by byla škoda, protože by zase nemohl si kupovat nic jiného. Pokud tedy také toužíte po pražské autoškole, tak je nejlepší, pokud si třeba šetříte už dříve třeba od šestnácti let, anebo třeba když vám také na to přispějí rodiče anebo vaši prarodiče. Anebo si jedině udělejte autoškolu, později až třeba budete pracovat. Je jedno, jestli vám bude dvacet anebo více let? Hlavně jde o to, že budete mít řidičské oprávnění.