Začiatok formuláraČas letní dovolené si u mnohých získal skutečně obrovskou oblibu, o to horší ale bývá návrat z teplých krajin do každodenní reality plné práce a často i velkého množství stresu. Věděli jste ale, že odjezdem z hotelu vaše dovolená tak úplně skončit nemusí? Sice si se zahradním bazénem asi nikdy nebudete schopni tak úplně stoprocentně vytvořit uklidňující šumění vln, dlouhé a romantické západy slunce či obrovskou masu vody, na jejíž konec se nedá dohlédnout, ale částečně si bazén a jeho okolí můžete upravit tak, aby vás alespoň trošku dokázal přenést do krajin, ve kterých čas trávíte tak rádi. Výborným pomocníkem pro takovou proměnu bazénu je třeba bazénová mořská sůl.

Voda v bazénu

Za pár okamžiků vám z vody vykouzlí slanou tekutinu připomínající vodu mořskou, a navíc je také údajně vhodná pro osoby trpící různými kožními onemocněními či alergiky. Mořskou solí ale celý výčet prostředků rozhodně nekončí! Dalším pomocníkem jsou různé typy protiproudů a tepelných čerpadel. První z této skupiny vám dopřeje vlny a proudy, které vás snad alespoň trošku zase vrátí do příjemných chvil letního odpočinku. A co druhá vychytávka? Ta vám výrazně pomůže zlepšit teplotu vodu, a to vám mimo jiné zajistí také to, že si chvil strávených v bazénu budete moci užívat, i když se venku už o pár stupňů ochladí. Okolí bazénu je také možné vyzdobit různými exotickými dřevinami a rostlinami, takže se můžete přímo z nafukovacího lehátka dívat na palmu (i když bude nejspíš v květináči) a s chutí pojídat zmrzlinu z kokosového ořechu.

Žena na lehátku

A pokud si ještě do uší strčíte sluchátka s uklidňujícími zvuky mořského vlnění a zavřete oči, třeba se skutečně budete cítit jako na pláži. I když se pravé moře na vaši zahradu nejspíš přenést nikdy nepovede, jednu výhodu celý tento proces má. Takové chvíle si budete moci užívat bez přeplněné pláže a hlasitých turistů a budou prostě jen a jen vaše. A neříkejte, že se na něco takového nelze těšit. Takovou mořsky laděnou koupel v bazénu si totiž zcela určitě jistě dobře rád téměř každý z nás.