Zažili jste někdy jako děti školní výlet autobusem, kdy se někomu z dětí zvedl žaludek a pozvracel sedadlo před sebou? Žaludeční kyselina chlorovodíková je natolik pronikavá látka, že i při velmi malé koncentraci dokáže znepříjemnit život a v případě dětských pasažérů může dokonce vyvolat řetězovou reakci zvracení a celý výlet značně pokazit. Velice podobně se může vyvíjet i váš docela všední den, kdy přijdete z práce, partnerka mezitím chystá večeři, ale posteskne si, že jí neodtéká odpad v kuchyňském dřezu. Nač volat instalatéra kvůli takové prkotině, pomyslíte si, a začnete ještě v košili s kravatou demontovat dřezový sifon.

kuchyňská linka

Jenže šroub je tak dotažený, že nejde povolit, smekne se vám ruka úderem o šroubovák začne krvácet. Nakonec se to podaří, ale ze sifonu vyšplouchne odpadní tekutina přímo na čistou košili. Zároveň se odtud vyvalí takový nesnesitelný zápach, že vám zvedne žaludek a nestačíte doběhnout na toaletu. Z jednoho všedního odpoledne se stane hororová scéna, za kterou by se nemusel stydět ani tvůrce sarkastických filmových komedií.

záchodové pisoiry

Máte tohle vůbec zapotřebí? Chápeme, že kutil by si s tím hravě poradil, ale každý není kutil a ženy by v tomto směru měly být shovívavější. Jakmile cítí, že síly jejich partnera na to nestačí, měly by mít v záloze kontakt na instalatéry pohotovost. Nestyďte se za to, že neumíte povolit šroub u sifonu a nasadit sifon zpět, aby těsnil a odpad netekl pod dřez. Nestyďte se, když se vám dělá špatně od žaludku, toto je přirozená reakce, která chrání náš trávicí trakt před nebezpečnými bakteriemi, abychom je nepozřeli.

Instalatéři jsou na tuto práci zvyklí, i když jim samozřejmě nevoní, ale jsou to profesionálové podobně, jako lékaři, kteří také den co den řeší různé defekty a onemocnění svých pacientů, a to mnohdy opravdu není hezký pohled.