Proč pracovat v zahraničí?
V České republice je dlouhodobý problém na pracovním trhu. Firmy pořád nechápou proč nemohou najít zaměstnance, ale za normální práci nabízí často minimální mzdu, oproti stejné práci v zahraničí, kde nabízí násobně víc. Bohužel to vypadá že se tento problém nezmění, protože firmy a vlády místo aby se snažily problém řešit, tak raději podporují dovoz zahraničních pracovníků na naše území. Pak logicky kdo může, ten jde pracovat do zahraničí. Výhodou je, že podobné práce většinou dokážou zprostředkovat pracovní agentury i s ubytování, a pokud bydlíte u hranic, můžete dojíždět každý den, čímž ani neutrpí váš rodinný život. Za stejnou práci budete mít několikanásobně vyšší výplatu, tak proč pracovat tady?

penéze eura

Například v Německu dostanete okolo 50 tisíc a víc, kdežto u nás zhruba polovinu. A to už se v rodinném rozpočtu dá opravdu poznat. Pokud pracujete vy nebo váš partner v Německu a vychováváte děti ve společné domácnosti, můžete si dokonce zažádat o tamní přídavky na děti. Dosáhne na ně obecně řešeno každý, kdo zde odvádí daně ať už prací a nebo pronájmem nemovitostí. Jestli tu pracujete a nebo podnikáte, zkuste si o jejich přídavky na děti zažádat, protože jde o mnohonásobně vyšší sumu než v ČR.

rodina v parku

Neumíte německy?
Každý kdo pracuje v Německu neumí místní jazyk. Němčina je docela těžká a tak se ji nezvládne naučit každý. Pokud potřebujete pomoct a sami nezvládnete kindergeld vyřízení, obraťte se na mě. Tyto žádost vyřizuji už dlouho, takže vám můžu poradit zda na něj máte nárok a také s vámi sepíšu a podám žádost. Na mém webu najdete přehled nejčastějších situací, kdy máte na kindergeld automaticky nárok, ovšem pamatujte že bez podání žádosti vám chodit nebude. Je možné o něj zažádat i zpětně, ale jsou tu lhůty, které je potřeba dodržet. Obraťte se na mě, neuteče vám ani euro.