Mít hezkou postavu není jen o vzhledu, ale i o zdraví. Mělo by to být především zdraví, co by nás mělo donutit něco dělat s kily navíc. Není zdravé tahat s sebou nadbytečné kilogramy, protože nadměrně zatěžují nejen kostru – a především klouby, ale také jsou zátěží pro kardiovaskulární systém. Lidé s nadváhou umírají dříve bez ohledu na pohlaví. Vysoká nadváha může také způsobit problémy s plodností, takže pokud máte nadváhu a nebo jste obézní a nedaří se vám přirozeně počít, může to být jeden z důvodů.

protein smoothie

Při hubnutí je velice důležité dodržovat pravidelný režim. Cvičení několikrát týdně a pět jídel denně by mělo být naprostým základem. To ale není všechno. Při hubnutí je potřeba pravidelně a dostatečně spát, a pít dostatek čisté vody bez bublinek. Samozřejmostí by mělo být to že nebudete kouřit a pít alkohol. Jde ztráta o zdravý životní styl jako celek. Jakmile se vám podaří dosáhnout své vysněné váhy, nesmíte sklouznout zase k nezdravému jídlu, tak jako to bylo kdysi.

Jak začít?
Jsou lidé, kteří mají opravdu spoustu kil navíc. V takovém případě je nejlepší začít hubnout s trenérem. Ten každému sestaví jídelníček i cvičební plán podle možností každého jedince. Je potřeba počítat s tím, že neexistuje žádná zkratka, která vás zbaví kilogramů téměř okamžitě. Všechno si holt budete muset oddřít. Existují ale suplementy, které mohou urychlit spalování tuků. Existuje i celá řada dalších přípravků, které pomáhají například budovat svalovou hmotu, což ocení nejen lidé po hubnutí, ale i během něho.

doplněk stravy

Ideální je začít proteinem, který je základním stavebním kamenem svalstva. Dá se pořídit ve formě prášku, který se skvěle hodí k přípravě nápojů a nebo se může používat jako příměs do domácích koláčů a podobně. I během zdravého stravování si můžete dopřát něco co vám bude chutnat, proto by u vás doma protein neměl chybět.